Mapa ŚwiataWiększe Miasta:

Snowbridge - Stolica Shelltern. Znajduje się tam główna siedziba Cesarstwa. Snowbridge uważane jest za jedno z najbogatszych miast dzięki wysokiej liczbie szlachty oraz dobrze prosperującym sklepom.

Nimalten - Miasto kupieckie. Zostało zbudowane przez rasę zwaną Chimerami. Kiedy pierwsi założyciele opuścili swe miasto stało się istnym rajem dla kieszonkowców i bandytów. Nimalten nie cieszy się dobrą sławą i wielu turystów omija to miejsce szerokim łukiem.

Bladecrest - Jest to najbiedniejsze miasto w Shelltern. Historia nie jest do końca znana, ale wiadomo jednak, że na tym terenie zawsze był problem z wampirami, wiedźmami oraz innymi stworzeniami zamieszkującymi Nawiedzony Las. 


Mniejsze Miasta i Wioski:

Rosehill - Małe miasto portowe.

Wioska Mirrage - Znajduje się tam dom Lucana Dagona. Wioska jest ważnym ośrodkiem łowiectwa i wycinki drewna w tej okolicy.

Wioska Dieserto - Utrzymuje dobre kontakty ze Snowbridge. Obecnie nie jest już tak często odwiedzanym miejscem - smoki żyjące w górach za wioską na stałe odstraszają podróżników.


Miejsca:

Obóz Buntowników w Hold - Nie jest jedyny, ale zapewne stał się przez wiele lat największym. Przebywający tam Delvam Andarys dowodzi całym buntem przeciwko Cesarstwu i im prawom.

Nawiedzony Las - Teren zamieszkuje duża ilość wiedźm, która ściąga do siebie śmiertelników w postaci atrakcyjnych kobiet lub mężczyzn.

Wyżyny Wampirze - Jak sama nazwa wskazuje zaobserwowano tam dużą ilość wampirów, co okazało się być nieprawdą. Wampiry potrafią przebywać nawet w miastach, udając zwykłych obywateli. Część Atmeran wciąż jednak wierzy, że dopóki są daleko od wyżyny, są bezpieczni od tych "krwipijców".

Góry Smocze - Dom smoków oraz różnych gatunków podobnych. Według plotek między górami znajduje się Akademia przyjmująca każdego, kto przeżyje przychodząc do nich. Szkolą tam jak używać magii, ale większość uczniów zainteresowana jest umiejętnością pokonywania, a nawet i oswajania smoków. Wciąż to jednak tylko plotki i niewiele osób decyduje się na wyprawę.

Wody:

Morze Salamandra - Nazwane tak od czasu, kiedy wyszła z niego jaszczurkopodobna istota. Według legend wciąż żyje na dnie. Jest naturalnym środowiskiem z którego pochodzą SamoranieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz